ЯК ОБРАТИ МІКРОСКОП?
+380 (67) 469-53-32
+380 (67) 469-53-32
Безкоштовна консультація
RU
UA RU EN
Новини
09.03.2021
ЯК ОБРАТИ МІКРОСКОП?

Середвеличезного різноманіття сучасних мікроскопів дуже складно обрати той, щомаксимально відповідає потребам саме Вашої лабораторії.

Привиборі мікроскопа дуже важливо звертати увагу на об'єктиви, адже це – один знайважливіших елементів оптичної системи, що визначає збільшення, чіткість,якість зображення та вартість мікроскопа.

Нижчеви можете ознайомитися з найголовнішими параметрами об'єктивів, на які вартозвернути увагу:

 1. Об'єктив мікроскопа характеризується номінальним збільшенням (як правило з ряду 2,5; 3,2; 4; 5; 10; 20; 40; 63; 100; 120).Через дріб від збільшення вказується числоваапертура - характеристика роздільної здатності об'єктива та граничнароздільна здатність об'єктиву в мкм, чим більше значення апертури – там кращароздільна здатність мікроскопа, тим менші деталі він може відобразити.Кращі об'єктиви мають апертуру 1,4 і граничну роздільну здатність 0,12 мкм.
 2. Корекція об’єктиву на довжину тубуса мікроскопа.

  Практично завжди це 160-170 мм (DIN і JIS).

  • СтандартDIN - Deutsches Institut fur Normung (Німецькийінститут стандартизації) - розраховані для роботи з мікроскопами з довжиноютубуса 160 мм і парфокальную висотою 45мм, вони забезпечують більшу робочувідстань та частіше використовуються у лабораторній практиці;
  • СтандартJIS - Japan Industrial Standards (Японські промисловістандарти) розраховані для роботи з мікроскопами з довжиною тубуса 170 мм іпарфокальною висотою 36мм.
  • Крім того, сьогодні багато сучасних мікроскопів оснащені об'єктивами, скоригованими на нескінченність– Infinity Corrected. Такі об'єктивидозволяють встановлювати додаткові оптичні елементи не вносячи порушеньзображення, що буде особливо корисним для флуоресцентних, поляризаційних,фазово-контрастних мікроскопів та ін.Як правило, виробники мікроскопів використовуютьсвої запатентовані розробки і мають свої унікальні стандарти Infinity Correctedоб'єктивів, тому рекомендується купувати об'єктиви того ж бренду, що і Ваш мікроскоп.
 3. Для біологічнихмікроскопів вказують наявність корекціїна товщину покривного скла препарату в мм. Практично завжди це 0,17 абокорекція відсутня (0 або -). Іноді зустрічаються об'єктиви для інвертованихмікроскопів (тобто для мікроскопів в яких спостереження ведеться знизу, черезпредметне скло, чашку Петрі, скло колби і т. Д.) З компенсацією на 1,2.
 4. Світло, щопередається через лінзу, породжує кольорову аберацію (спотворення), яка маєрізний показник заломлення відповідно до довжини хвилі. Об’єктиви розділяються по типу корекції цих аберацій та маютьсвої літерні позначення:

  • Об'єктиви звиправленням аберацій за двома основними кольорами називають ахроматами (ACHRO, зазвичай вони не маркується)
  • Об'єктиви звиправленням аберацій за трьома кольорами - апохромати (маркується літерами APO або співзвучно)
 5. Після проходженнясвітла через лінзу з’являються нерівномірності фокусування по полю зору(кривизна поля зору):

  • Скоригованіоб'єктиви з плоским полем зору якому абераціякривизни поля виправлена таким чином, що фокусується не тільки центр лінзи, алей периферія позначаються приставкою План-до позначення колірної корекції, наприклад планахромати або планапохромат.Об'єктив з такою корекцією містить написи План,Plan, Pl або співзвучні. Ці об’єктиви дорожчі та дають краще та чіткішезображення по всьому полі зору.
  • Об'єктивиз неповною корекцією можутьпозначатися як Півлан- Semi plan, S-Plan або власнимпозначенням виробника. Ці об’єктиви дешевші, проте мають нерівномірностіфокусування.
 6. Для поліпшеннясвітлосили і числової апертури простір між лінзою об'єктива і об'єктомспостереження заповнюють прозорою рідиною з необхідним коефіцієнтом заломлення.Такі об'єктиви називають імерсійними.Зазвичай це робиться для об'єктивів зі збільшенням 40 і вище. В якості рідининайчастіше використовують спеціальне синтетичне масло (об'єктив маркується Oil), рідше вода (W) або гліцерин (Gli).
Об'єктивидля люмінесцентних досліджень виконують зматеріалів з мінімальною власноюлюмінесценцією і хорошим пропусканнямультрафіолету, тому що найчастіше підсвічування ультрафіолетом ведеться збокуоб'єктива (в люмінесцентних мікроскопах). При цьому об'єктив виконує функціїконденсора. Об'єктиви длялюмінесцентних досліджень маркують FLUOR.

Беручидо уваги велике різноманіття можливостей використання мікроскопу, обирайте йогодля потреб саме Вашої лабораторії.

Обратиправильний мікроскоп Вам допоможе Нідерландська фірма Euromex, що вже більше40-ка років, займається розробками та виробництвом власних оптичних пристроївта мікроскопів.

Euromex– найкращий вибір для тих, хто обирає європейську якість за розумною ціною!Широкий вибір моделей на будь-який смак та для будь-якої лабораторії, підіндивідуальні потреби! 

Схожі новини
21
Липня
Всеукраїнський медичний саміт
21
Липня
Контролю якості Prevecal Veterinary