УЗД як альтернативний інструментарій діагностування COVID - 19
+380 (67) 469-53-32
+380 (67) 469-53-32
Безкоштовна консультація
RU
UA RU EN
Новини
21.07.2022
УЗД як альтернативний інструментарій діагностування COVID - 19

Внаслідок недавнього світового спалаху COVID-19, велика увага приділяється ефективності діагностування хворих на COVID-19, а також процес лікування пацієнтів із загостренням на легені, що спричиняє вірус SARS-CoV-2.

При епідемічній ситуації у світі із захворюваністю на тяжкий гострий респіраторний синдром (SARS) у 2002 році, при якому вірус уражав дихальну систему, та при ускладненнях спричиняв атипову пневмонію з виразною гострою дихальною недостатністю, дієвим інструментарієм дослідженням стали променеві методи діагностики – рентгенографія та комп’ютерна томографія (КТ).

Протягом останніх років науковцями та медиками приділялася велика увага вивченню та дослідженню ефективності та інформативності застосування методу ультразвукової діагностики (УЗД) при захворюваності органів грудної клітки (пневмонія, пневмоторакс, набряк легень тощо). 

За результатами попередніх досліджень УЗД легень може бути використане для ефективного виявлення пацієнтів із пневмонією COVID-19. Так, практична цінність даних досліджень показана на реальних прикладах лікарів з країн (Італія, Іспанія), де спостерігається велике інфікування COVID-19  серед населення. Хоча КТ грудної клітки є основним інструментарієм оцінки ураження легень, але не завжди доступні в умовах невідкладної допомоги. Тому, для госпіталізованих пацієнтів вирішальне значення є швидка діагностика. Так, альтернативою є УЗД, за допомогою якої можна діагностувати, контролювати та стежити за процесом лікуванням у реальному часі, не потребуючи переміщення пацієнтів та ризику передачі вірусу, що особливо актуально під час пандемії COVID-19. 

Тому, використання портативного УЗ апарату ALPINION E-CUBE i7 (або іншого з серії E-CUBE) забезпечить Вас наступними перевагами:

 • ефективність, мобільність та оперативність;
 • відсутність променевого опромінення у порівнянні з рентген/КТ діагностикою;
 • неінвазивність;
 • відсутність обмежень до приміщення, оскільки пацієнтів можна негайно сканувати при виїзді медичної оперативної групи, на своїх ліжках або в поліклініках;
 • можливість швидкої своєчасної та багаторазової діагностики, для контролю процесу лікування;
 • під час діагностування інфікованих пацієнтів датчиком, який контактує з тілом пацієнта, можна убезпечити використанням захисної оболонки;
 • отримання зображення у реальному часі;
 • висока якість візуалізації, оскільки портативна система E-CUBE i7 був спроектований на базі архітектури стаціонарної системи.

Пропонуємо протокол УЗД легень для пневмонії COVID-19, який допоможе Вам здійснити якісне дослідження.

Як сканувати УЗД легень?

Метод 8 зон

Як переглянути?

Основні висновки УЗД легень для діагностики пневмонії

 1. Нерівномірне потовщення плевральної лінії
 2. B-лінія - різноманітні візерунки
 3. Консолідація у різних візерунках

Рекомендовані датчики для дослідження

Схожі новини
21
Липня
Всеукраїнський медичний саміт
21
Липня
Контролю якості Prevecal Veterinary