Питання та поради
+380 (67) 469-53-32
+380 (67) 469-53-32
Безкоштовна консультація
RU
UA RU EN
Питання та поради
1
Будьте впевнені - обирайте найкращі аналізатори!

Використання автоматичного біохімічного аналізатора А15 надасть Вам ряд переваг над застосуванням напівавтомату:

 1. Автоматизація процесів дозування, термостатування, маніпуляцій з пробою пацієнта, зчитування і отримання результатів зводять до мінімуму ймовірність впливу людського фактору на кінцевий результат.
 2. Еволюція лабораторії, збільшення конкурентоздатності і престижу закладу.
 3. Автоматизація будь-яких лабораторних процесів дуже важлива для отримання сертифікату ISO та при акредитації лабораторії.
 4. Собівартість тесту при використанні автоматичного аналізатора А15 на 60% менша, ніж при використанні будь-якого півавтоматичного аналізатора. Автомат використовує до 300 мкл реактиву на тест, півавтомат – 500 мкл/тест.
 5. Максимальна продуктивність автоматичного аналізатора А15 – 150 тестів за годину, півавтомата – до 60 т/год.
 6. При використанні напівавтоматичного приладу всі тести проводить лаборант. При використанні автоматичного приладу – лаборант може виконувати інші завдання клінічної діагностики, наприклад – працювати з гематологічним аналізатором чи інше.
 7. Автоматичний аналізатор А15 та напівавтоматичний аналізатор BTS-350 можуть працювати автономно або повністю підключаються до LIS (лабораторної інформаційної системи). Рекомендуємо використовувати LIS для автоматизації та стандартизації всіх процесів лабораторної діагностики.
2
LED чи не LED?

Існують великі відмінності, коли мова йде про якість, яку пропонує світлодіоди. HEINE встановила новий стандарт, який стверджує, що тільки найкраще є достатньо хорошим - від підбору матеріалів до обробки, від інтенсивності світла до затемнення та від термічного управління до максимально високого показника кольоропередачі.

Це те, що ми називаємо світлодіодом за якістю HEINE - або LED HQ.

Переконайтеся в самій різниці, використовуючи прилад HEINE LED. Побачте кольори, якими вони є під час кожного обстеження.

3
Чому датчик це важливо?

Датчик перетворює сигнал в одній формі енергії в іншу форму енергії. Датчик передає та приймає відбиті ультразвукові сигнали, які є основним джерелом даних для створення ультразвукових зображень. Власна технологія перетворювачів дає чудову клінічну ультразвукову візуалізацію.

Портфель датчиків ALPINION включає звичайну п'єзокераміку, композитний ПЗТ та новітні монокристалічні матеріали. Монокристалічний матеріал виробляє широкосмугову частотну характеристику і підвищену чутливість, що дозволяє використовувати його в гармонічному зображенні з мінімальними втратами акустичного сигналу. Це призводить до більш рівномірного широкосмугового зображення та, таким чином, пропонує користувачеві зображення з більшою роздільною здатністю.

Компанія ALPINION подолала історичні інженерні та прикладні обмеження в обробці делікатних і дорогих монокристалічних перетворювальних матеріалів завдяки унікальному та фірмовому процесу виготовлення. Завдяки високоефективному монокристалічному датчика ALPINION, користувачі отримують широкосмугові зображення з незрівнянною чутливістю.

Завдяки унікальній та інноваційній технології обробки монокристалічного датчика, ALPINION створив найбільший монокристалічний опуклий датчик, який коли-небудь виготовлявся, і перший у світі 3D / 4D датчик, виготовлений з монокристалічного матеріалу.

Монокристалічний датчик характеризується більш високою ефективністю перетворення енергії та більшою чутливістю, ніж звичайні п'єзокерамічні матеріали. Отже, монокристалічні датчики можуть створювати більшу рівномірність та сильніше проникнення.

Увага до ергономічного дизайну поширюється на гнучкий кабель і легку ручку, які є стандартними для всіх перетворювачів ALPINION.

Керуючись вимогами замовника, ALPINION здійснив наступне:

Ергономічний дизайн дизайн з гнучким кабелем підтримує безболісні маніпуляції з зап'ястям під час зображення.

Маркування.

Флуоресцентні мітки на датчику дозволяють користувачам легко ідентифікувати ідикатор датчика в умовах слабкого освітлення.

3D / 4D датчики.

Легкі 3D / 4D датчики з покращеною точністю деталей, долаючи обмеження розміру та труднощі виготовлення.

Crystal Signature™ характеризується значно більшою ефективністю перетворення енергії, ніж звичайні п'єзокерамічні матеріали, що забезпечує більшу рівномірність та чутливість. У поєднанні з унікальними технологіями виготовлення фірмова технологія Crystal Signature ™ дає кращі зображення, зменшуючи виробничі витрати.

MicroFit™ технології призвели до менших і легких перетворювачів з кращою ергономічністю, що знижують стомлення оператора.

Особлива увага приділяється кабелю датчика, який є найлегшим і гнучким в ультразвуковій промисловості, ще більше зменшуючи навантаження на оператора.

Якість зображення зберігається в будь-яких умовах за допомогою жорстких і надійних роз'ємів, які використовують найновішу технологію мікроз’єднання мікроз’єднань.

SensitiView™ технології

CSA ™ генерує збагачений очищений сигнал з активною електронікою з високоякісних п'єзоелектричних матеріалів.

4
На що звертати уваги при роботі на портативному узд-апараті?
 1. Швидка діагностика в невідкладній медицині.  Використовуйте налаштування (пресет) RENAL - має максимальну чутливість кольорового доплера. Використовуйте XPEED - функцію автоматичного налаштування режиму - вона оптимізує зображення по глибині в В-режимі та шкалу швидкостей в режимі кольорового та спектрального доплерів.
 2. Сканування під різними кутами. Використовуйте значення SCI=2 (spatial compound imaging). Покращується візуалізація структур органів без втрати частоти оновлення кадрів В-режиму.
 3. Покращення контрастності В-режиму в ближній зоні. Використовуйте функцію інверсної гармоніки (INV).
 4. Чітка візуалізація стінок порожнистих органів. Використовуйте FSRI функцію пригнічення спеклів та згладження зображення. FSRI  згладить стінки порожнистих органів для кращої візуалізації.
 5. Покращення контрасності по всій глибині та обстеження пацієнтів з надмірною вагою. Використовуйте режим FTHI - фільтрованої тканинної гармоніки.
5
Хірургія вуха. Що обрати: ендоскоп чи мікроскоп?

Ендоскопічна хірургія вуха – це новітня методика проведення хірургічнихвтручань на органах слуху, що активно впроваджується у всьому світі. У деякихвипадках ендоскопічна операція може призвести до менш інвазивної операції, якаможе бути повністю проведена через вушний канал. Ендоскоп - це один із двох інструментів, які хірургиможуть використовувати для візуалізації порожнини вуха під час операції. Іншийінструмент - спеціалізований мікроскоп.

Мікроскопи використовуються в отології понад сімдесят років. Вони здатнідобре збільшувати мілкі структури та мають хороше освітлення. Хірургічнімікроскопи – це громіздкі, великі прилади вагою близько 100 кг. Лінза такогомікроскопа має знаходитися на певній відстані від місця, де лікар проводитьвтручання. В результаті, інші предмети чи структури органу, що знаходяться міжмісцем втручання та лінзою, можуть блокувати поле огляду. Інколи, при використанні хірургічного мікроскопудоводиться робити додаткові розрізи у вусі за для збільшення поля огляду місцявтручання.

Ендоскоп – ще один тип пристроїв, що може допомогти хірургам візуалізувативухо. Він має форму вузької трубки з оптичною системою всередині. Ендоскопможна розмістити дуже близько до місця втручання (до 30 разів ближче чим привикористанні мікроскопа). Оскільки ендоскоп вузький, він може використовуватисяу важкодоступних місцях без необхідності додаткового втручання для покращенняогляду. Також, ендоскоп забезпечує широкий панорамний вид, тоді як мікроскопзабезпечує більш вузький вигляд.

Зважаючи на всі переваги та недоліки, ендоскопія – нова технологіяпроведення хірургічних втручань, що активно розвивається у всьому світі.Німецька компанія MGB активно працює над створеннямвисокоякісної оптики з мінімальним діаметром оптичної трубки. Широкийасортимент відеооб’єктивів та потужних джерела світла допомагають якісновізуалізувати місце втручання. Обираючи ендоскопічне обладнання компанії MGB, виобираєте якість та надійність, що підтверджена більше ніж 100-річним досвідом.

6
Ви правильно дезінфікуєте ультразвукові датчики?

Очищення та дезінфекція ультразвукових датчиків - це ретельний і дуже важливий процес під час експлуатації ультразвукового апарату. Так, у сьогоднішніх реаліях, в умовах світового спалаху COVID-19, до цього процесу необхідно відноситися вкрай обережно та відповідально. 

Усі датчики ALPINION потребують дбайливого догляду, очищення та використання. Розширені рекомендації виробник надає у посібнику користувача, але ми коротко нагадаємо про головне.

Дана інформація призначена для підвищення обізнаності користувачів про ризики передачі захворювань, пов'язаних з використанням ультразвукових датчиків, і надання рекомендацій щодо прийняття рішень, які безпосередньо впливають на безпеку пацієнта та користувача ультразвукового обладнання.

Діагностичні ультразвукові системи використовують ультразвукову енергію, яка повинна бути пов'язана з пацієнтом прямим фізичним контактом. Залежно від типу обстеження, цей контакт відбувається з різними тканинами, починаючи з неушкодженої шкіри при звичайному обстеженні і закінчуючи рециркуляцією крові при хірургічному втручанні. Рівень ризику зараження сильно залежить від типу контакту.

Одним з найбільш ефективних способів запобігання передачі між пацієнтами є використання одноразових пристроїв. Однак, ультразвукові датчики є складними і дорогими пристроями, які необхідно повторно використовувати між пацієнтами. Тому, дуже важливо мінімізувати ризик передачі захворювання за допомогою захисних бар'єрів і належної обробки датчика.

Використання невідповідного миючого або дезінфікуючого засобу може пошкодити ультразвуковий датчик. Засоби для очищення повинні бути максимально наближені до нейтрального середовища pH. Будь-який гель, миючий або дезінфікуючий засіб, які містять поверхнево-активні речовини, метанол, етанол, бензол / метиловий спирт, метилпарабен, поліетиленгліколь, мінеральне масло, мастило, масляні лосьйони, ацетон, аміак, безводний аміак, йод, сполуки йоду кислоти з pH, яке дорівнює 5 або вище можуть пошкодити або знебарвити Ваш датчик.

Для перегляду рекомендованих засобів від виробника див. «Таблиця сумісності дезінфікуючихзасобів для датчиків» де наведено список затверджених засобів для очищення та дезінфекції ультразвукових датчиків ALPINION.

Що жтаке очищення, дезінфекція та стерилізація ультразвукового обладнання?

Очищення, дезінфекція та стерилізація представляєсобою статистичне зменшення кількості мікробів на поверхні, а не їх повневидалення. Згідно визначення Центру контролю і профілактики захворювань (CDC) [1]:

Очищення – видаленнявидимих забруднень (наприклад, органічного й неорганічного матеріалу) зпредметів і поверхонь; зазвичай здійснюється вручну або механічно звикористанням води та миючих або ферментних засобів.

Ретельне очищення – обов’язковий етап перед високоякісною дезінфекцією та стерилізацією, оскількизалишки неорганічних і органічних матеріалів на поверхні інструментів знижуютьефективність цих процедур.

Ретельне очищення датчика є основою для початковогозменшення мікробного й органічного навантаження щонайменше на 99 %.1Це очищення супроводжується процедурою дезінфекції, що забезпечує високийрівень захисту від передачі інфекційних захворювань, навіть під часвикористання датчика з одноразовим бар’єрним чохлом.

Американський інститут ультразвуку у медицині [2] і CDC описують кілька рівнів дезінфекції та стерилізації:

Дезінфекція– процесзнищення великої кількості або навіть усіх патогенних мікроорганізмів, завинятком бактеріальних спор.

Дезінфекція низького рівня (LLD) знищуєбільшість бактерій, окремі віруси й грибки. Дезінфекція низького рівня можеінактивувати паличку Коха та бактеріальні спори, але необов’язково.

Дезінфекція середнього рівня (ILD)інактивує паличку Коха, бактерії, більшість вірусів і грибків, а також деякібактеріальні спори.

Дезінфекція високого рівня (HLD) знищуєвсі мікроорганізми, за винятком бактеріальних спор.

Стерилізація – це процес, що руйнує або усуває всі форми мікробного життя і який здійснюєтьсяв медичних установах фізичними або хімічними методами.

Стерилізатори і дезінфікуючізасоби високого рівня, які рекомендовані Управлінням з санітарного нагляду заякістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) [3] наведені втаблиці.

Стерилізатори і дезінфікуючі засобивисокого рівня, перераховані FDA

Назва

Склад

Дія

Глутаральдегід (Glutaraldehyde)

Органічна сполука (CH2(CH2CHO)2)

Індукує загибель клітин шляхом зшивання клітинних білків; зазвичай використовується окремо або в суміші з формальдегідом

Перекис водню

(Hydrogen peroxide)

Неорганічна сполука

(H2O2)

Антисептичний та антибактеріальний засіб; дуже сильний окислювач з потенціалом окислення 1,8 В

Надоцтова кислота

(Peracetic acid)

Органічна сполука (CH3CO3H)

Антимікробний агент (високий окислювальний потенціал)

Ортофталальдегід

(Ortho-phthalaldehyde)

Органічна сполука (C6H4(CHO)2)

Сильне зв'язування з зовнішньої клітинної стінкою забруднюючих організмів

Гіпохлорит/гіпохлорна кислота (Hypochlorite/hypochlorous acid)

Неорганічна сполука

(HClO)

Мієлопероксидази-опосередковане перекисне окислення хлорид-іонів

Фенол / фенолат (Phenol/phenolate)

Органічна сполука

(C6H5OH)

Антисептик

Hibidil

Хлоргексидин глюконат (C22H30Cl2N10)

Хімічний антисептик

Крок – 1: очищення датчика

Чистка є важливою процедурою, що виконуєтьсяперед дезінфекцією датчика. Його необхідно чистити після кожного використання.

 1. Від’єднайтедатчик від системи.
 2. Змочітьчисту марлеву прокладку очищеною водою та протріть датчик, щоб видалитибудь-який гель або його частки, що залишилися на датчику. Якщо очищена воданеефективна, Ви можете використовувати схвалений попередній очищувач абодезінфікуючий засіб низького рівня (більш детально тут).
 3. Акуратнопротріть весь датчик, включаючи кабель і конектор (роз’єм). При очищенніроз'єму не допускайте попадання рідини будь-якого типу через обмежувач натягуроз'єму, електричні контакти або області навколо фіксуючого важеля і обмежувачанатягу.
 4. Для видалення залишкових частинок і залишків миючих засобів використовуйте чистячісерветки відповідно до інструкцій виробника або ретельно промийте їх водою доточки занурення. Не занурюйте роз'єм, обмежувач натягу роз'єму або кабель вмежах 5 см від обмежувача натягу роз'єму.
 5. Післяпромивання протріть датчик стерильною тканиною або марлею. Не сушіть датчик,нагріваючи його.
 6. Огляньте корпус, фіксатор натягу, лінзу і ущільнення на предмет пошкоджень і перевіртена наявність функціональних проблем. Якщо виявлено якесь ушкодження, невикористовуйте датчик і зверніться до сервісного інженера ALPINION MEDICAL абодо уповноваженого представника.

Крок – 2: дезінфекція

Для дезінфекції або високого рівня дезінфекції датчика:

 1. Від’єднайте датчик від системи.
 2. Ретельно очистіть, промийте і висушіть датчик.
 3. Після очищення виберіть засіб для дезінфекції високого рівня, що підходить длядатчика. При використанні заздалегідь приготованого розчину обов'язковоперевірте його термін придатності.
 4. Виконайте звичайну дезінфекцію або дезінфекцію високого рівня для датчика, виконуючивказівки методу дезінфекції, який рекомендований виробником (більш детально тут).
 5. Промийте датчик великою кількістю стерильної води, щоб видалити залишки хімічних речовинабо ретельно промийте їх водою до точки занурення відповідно до рекомендаційвиробника.
 6. Після промивання протріть датчик стерильноютканиною або марлею. Не сушіть датчик, нагріваючи його.
 7. Огляньте корпус, фіксатор натягу, лінзу і ущільнення на предмет пошкоджень і перевіртена наявність функціональних проблем. Якщо виявлено якесь ушкодження, невикористовуйте датчик і зверніться до сервісного інженера ALPINION MEDICAL абодо уповноваженого представника.

Крок – 3: стерилізація

У деяких країнах проводиться обов’язкова стерилізація ендокавітального датчика. Ендокавітальні датчики Alpinion Medical Systems відповідають вимогам очищення,дезінфекції та стерилізації відповідно до положень IEC 60529.

 1. Перед стерилізацією датчик необхідно очистити. Ретельно очистіть, промийте і висушітьдатчик.
 2. Виберіть розчин для стерилізації, сумісний з датчиком (більш детально тут).
 3. Стерилізуйте датчик, дотримуючись методу стерилізації, рекомендованого виробникомстерилізаційного розчину.
 4. Промийте датчик великою кількістю стерильної води, щоб видалити залишки хімічних речовинабо ретельно промийте їх водою до точки занурення відповідно до рекомендаційвиробника.
 5. Після промивання протріть датчик стерильною тканиною або марлею. Не сушіть датчик,нагріваючи його.
 6. Огляньте корпус, фіксатор натягу, лінзу і ущільнення на предмет пошкоджень і перевіртена наявність функціональних проблем. Якщо виявлено якесь ушкодження, невикористовуйте датчик і зверніться до сервісного інженера ALPINION MEDICAL абодо уповноваженого представника.

Занурення датчиків під час очищення,дезінфекції та стерилізації

ДатчикиALPINION відповідають вимогам захисту від проникнення IPX8 по стандартам EN60529 і IEC 60529 до глибини відповідної лінії, показаної на рисунку, тількидля датчиків з відповідним маркуванням «IPX8» на роз'ємі датчика.

Рис.Рівень занурення IPX8

Варто знати

Щобуникнути пошкодження датчика дотримуйтеся рівні занурення, зазначені длякожного типу датчика та рекомендацій виробника. Датчики ALPINION з рівнемзахисту IPX8 маркуються символу «IPX8» на роз'ємі перетворювача. Тестовийстандарт IPX8: занурення протягом 90 хвилин на глибину 1 метр.

Пам’ятайте, чим дбайливо Ви ставитися доультразвукового обладнання, тим довше воно попрацює для Вас.

P.S.Рекомендуємо ознайомитися із заявою Комітету з питань безпеки Всесвітньоїфедерації ультразвукової діагностики в медицині та біології (WFUMB) щодобезпечного проведення ультразвукових досліджень в умовах COVID-19 в оригіналі[4] та/або вперекладі[5].

Використані джерела:

 1. Консультативний комітет із контролю інфекційнихзахворювань у галузі охорони здоров’я, «Guideline for Disinfection andSterilization in Healthcare Facilities», 2008. Веб-сайт Центр профілактики таконтролю захворювань: http://www.cdc.gov/hicpac/pdf/guidelines/Disinfection_Nov_2008.pdf
 2. Американський інститут ультразвуку в медицині(AIUM), офіційні заяви AIUM: Guidelines for Cleaning and Preparing External-and Internal-Use Ultrasound Transducers Between Patients, Safe Handling, and Useof Ultrasound Coupling Gel. 11 квітня 2020. Веб-сайт AIUM: www.aium.org/accreditation/Guidelines_Cleaning_Preparing.pdf
 3. Управління з санітарного нагляду за якістюхарчових продуктів та медикаментів (США): FDA-Cleared Sterilants and High Level Disinfectants with General Claimsfor Processing Reusable Medical and Dental Devices. 11 квітня 2020.Веб-сайт FDA: https://www.fda.gov/medical-devices/reprocessing-reusable-medical-devices-information-manufacturers/fda-cleared-sterilants-and-high-level-disinfectants-general-claims-processing-reusable-medical-and
 4. J.S. Abramowicz ,   J.M. Basseal ,  WFUMB Position  Statement:  How toperform a safe ultrasound examination and clean equipment in thecontext of COVID-19,Ultrasoundin Medicine and Biology(2020), doi: https://doi.org/10.1016/j.ultrasmedbio.2020.03.033
 5. Abramowicz J.S., Basseal J. Заявление о позицииWFUMB: как безопасно проводить ультразвуковое исследование и обеззараживатьультразвуковое оборудование в условиях COVID-19 (перевод на русский язык) //Ультразвуковая и функциональная диагностика. 2020. № 1. С. 12–23. DOI:10.24835/1607-0771-2020-1-12-23.
7
Рекомендації щодо очищення та дезінфекції ультразвукових датчиків

Для безпеки пацієнтів і медичних працівників, які борються з COVID-19, виробник Alpinion Medical Systems підготував практичні рекомендації щодо очищення та дезінфекції ультразвукових датчиків. Перевірте сумісність дезінфекційного засобу, який Ви використовуєте та рекомендованих виробником.

Дезінфекція низького рівня

 • 1. Ретельно очистіть, промийте і висушіть датчик дезінфікуючими серветками.
 • 2. Будь ласка, використовуйте тільки сумісні дезінфікуючі засоби.
 • 3. Натисніть тут, щоб завантажити таблицю сумісності дезінфікуючих засобів з датчиками ALPINION.

Дезінфекція високого рівня

 • 1. Одягайте стерильні рукавички для запобігання зараження.
 • 2. Очистіть датчик перед його дезінфекцією.
  • 2.1 Ознайомтеся з інструкцією (методикою дезінфекції) наданої виробником.
  • 2.2 Занурюйте датчик у дезінфікуючий засіб на короткий час, який рекомендований виробником.
  • 2.3 Дотримуйтесь правил при виборі та використанні дезінфікуючого засобу.
 • 3. Промийте датчик великою кількістю стерильної води, щоб видалити з нього всі хімічні залишки.
 • 4. Протріть воду на датчику стерильною тканиною або марлею після промивання.

Зверніть увагу! Не висушуйте перетворювач нагріванням.

Завантажити посібник по дезінфекції ультразвукових датчиків

 • Натисніть тут, щоб завантажити «Посібник по догляду та поводженню з ультразвуковими датчиками».
 • Натисніть тут, щоб завантажити «Таблиця сумісності дезінфікуючих засобів для датчиків».